...a girl of many moods.

Thursday, January 10, 2013

Birthday!!This morning me and my mom went out for a little birthday shopping. We went straight to one of the local stores where i spotted this certain shirt few months ago...
And finally, i got it! Thanks mom!
And my boyfriend got me this beautiful black onyx necklace


I absolutely adore gemstones, and as you may know every month has its own representing stone, and black onyx is for January ( along with garnet ), and of course is the gemstone of the astrological sign Capricorn.

Onyx jewelry is worn to defend against negativity that is directed at you. Fortifies self confidence and responsibility. Sharpens your senses. Encourages a healthy egotism.


And, here is a semi-picture of my cake, it was actually Christmas tree shaped, but i didn't get full picture of it.
                                    Now 21,
October Graves.
24 comments:

 1. Маичката е ептен слатка! Среќен роденден!!!

  ReplyDelete
 2. Половина час доцнење, но среќен роденден, нека ти се исполнат сите желби =)

  Ми се допаѓа многу блузата, бојата е преубава, а нитните и даваат многу модерен изглед. Се надевам на комбинација со неа =)

  http://maramasplace.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала!
   Комбинации ветувам! Ама понатаму... :))

   Delete
 3. Блузичката е преубава.
  Среќен роденден. :)
  http://pamelche998.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. Супер е маичката - со здравје да си ја носиш, а јас би ја носела и во така полежерна комбинација и во поелегантна. Со други зборови - универзалка хахах :D.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Универзалка, добар термин :))
   Дефинитивно може да се носи у секаква комбинација, затоа и ми се допадна...

   Delete
 5. Среќен роденден , преубава ти е блузата :))
  http://stylesessionss.blogspot.com/

  ReplyDelete
 6. Предобра е блузичката!
  Ми се допаѓа бојата, а особено многу ми се допаѓаат деталите.
  Прекрасна.

  Среќен роденден, голема да растиш и се најнајнајубаво. :D
  Најмногу љубов, тоа е најважно.

  http://darkbloomv.wordpress.com

  ReplyDelete
 7. eve i jas te sledam fala ti na komentarot i sto me sledish-super ti e bluzickata i sreken ti rodenden se najubavo ti posakuvam :* http://anitce.blogspot.com

  ReplyDelete
 8. Од мене добиваш честитка за роденден малку подоцна од останатите.
  Така да, мое извинување! :)
  Ти пожелувам се најубаво, и она кое сакаш да ти се исполни, без разлика за кое поле станува збор.
  Се надевам имаше убав роденден! :)

  Кошулката е прекрасна!
  Ми се допаѓа контрастот кој се вади од нежната пастелна боја и нитните! Одличен спој и одлично парче со кое може да се добијат врвни комбинации! :)

  Очекувам пост кој ја вклучува неа!

  Поздрав! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. ќе биде таков пост, само да ангажирам некој да ме слика :))
   Инаку, фала!

   Delete
 9. Wow. I Love it! You have so so great blog! <3

  Would You like to follow each other? :)
  http://linde-lo.blogspot.com/

  ReplyDelete
 10. I like your blog.This is the first time here..We can follow each other.What du you think?

  http://fashionella123.blogspot.com/ I follow you...

  ReplyDelete
 11. Леле се заљубив во кошулката/маичката! Прекрасна е ? Ако не е тајна од каде ја имаш земено?
  Со мало задоцнување ти посакувам Среќен роденден и се најубаво ! Успех на секое поле :*

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала фала :)
   Инаку ја имам земено од еден безимен бутик тука кај што живеам, а не сум од Скопје :)) знам дека не сум од голема помош со делумниве информации, ама не знам како подетално да ти објаснам :)

   Delete

Thanks for visiting my blog!

All rights reserved. All images are copyrighted © Dona Nedelkovska . Powered by Blogger.

Translate

© Donna October, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena